Listopad 25 2020 03:12:23
stat4u
Najnowsze artykuły
Relacja z badań archeologicznych w Żaganiu (04-09.10.2020 r.)

Tegoroczne prace archeologiczne dawnego miejsca straceń w Żaganiu, które odbyły się na początku października, trwały zaledwie tydzień i zakończyły badania prowadzone na Wzgórzu Szubienicznym od 2018 r.

czytaj więcej
Badania dawnych miejsc straceń w Niemczech i Czechach

Pełni pasji badacze nie próżnują pomimo epidemii koronawirusa. W miejscowości Allensbach (Niemcy) koło Konstancji prowadzone były pod kierunkiem dr Jürgena Halda badania archeologiczne dawnego miejsca straceń.

czytaj więcej
Odkrycie rzekomych reliktów szubienicy w Kaliszu

Na Rynku w Kaliszu archeolodzy odsłonili kamienno-ceglany fundament na planie okręgu. Początkowo łączyli znalezisko z nieznanym obiektem o funkcji hydrotechnicznej (studnia lub rząpia). Obecnie, odnosząc się do analogicznych znalezisk murowanych obiektów na planie okręgu, postawili chwytliwą hipotezę wg której, ich zdaniem, mogą być to relikty szubienicy.

czytaj więcej
Nieformalne spotkanie członków SOiBZP we Wrocławiu

Z inicjatywy kilku osób dnia 22 lutego odbyło się jednodniowe spotkanie członków SOiBZP poświęcone zabytkom dawnego prawa zlokalizowanym we Wrocławiu. Stolica Śląska ze względu na swoją rangę i znaczenie w przeszłości posiadała liczne miejsca i urządzenia, które wiązały się z dawnym prawodawstwem. Wiele z nich uległo zniszczeniu, lecz te które się zachowały należą niewątpliwie do zabytków unikatowych.

czytaj więcej
Badania archeologiczne szubienicy w Żaganiu (sezon 2019 r.)
czytaj więcej
Wygenerowano w sekund: 0.00 - 8 zapytań MySQL 580,850 unikalnych wizyt